Jubileusz 10 lecia naszej szkoły

07.01.2006r. odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackij podniosła jubileuszowa uroczystość 10-lecia, której przewodnim mottem stały się słowa: "Niech wiedza będzie naszym bogactwem a wychowanie ozdobą". Cała szkoła tego dnia była odświętnie wystrojona. Zebranych gości przywitał: dyrektor szkoły - p.Edward Metzgier.
Jubileusz zaszczycili swą obecnością:
- przedstawiciele władz samorządowych: wójt gminy Tarnawatka pan Piotr Pasieczny, sekretarz urzędu gminy pan Marian Szałapski
- proboszcz miejscowej parafii pod wezw.ap. Piotra i Pawła ksiądz Marek Giergiel i wikariusz ksiądz Marcin Pudo,
- byli nauczyciele tejże placówki: pani Wiesława Gruner, pani Dorota Ciećko pani Ewa Mulawa, pani Elżbieta Obirek, pani Barbara Piwko,
- były wójt gminy Tadeusz Duras oraz przewodniczący komitetu budowy szkoły pan Jan Kliza
- rodzice,
-absolwenci
Dyrektor z dumą podkreślił, iż w tej szkole dzieci są najważniejsze, więc one rozpoczęły część artystyczną tradycyjnym polonezem. Scenariusz uroczystości opracowała p.Alicja Polowiec. Wspólnie z p.Anną Litwińczuk przygotowały uczniów do występu, który został przez obecnych gorąco przyjęty. Świadczyły o tym słowa uznania po występie. Całość uświetnił występ roztańczonych maluchów. Byli to uczniowie klasy pierwszej oraz zerówki przebrani za krasnali. Trudno oddać słowami atmosferę wzruszenia, która wytworzyła się na sali. Z podziwem wszyscy patrzyli na wspaniały występ uczniów. Widać było, że jest dla zebranych źródłem pięknych wrażeń estetycznych. Następnie dyrektor szkoły podziękował wszystkim przybyłym na tę uroczystość: zaproszonym gościom, nauczycielom, rodzicom oraz nam absolwentom. W części oficjalnej głos zabrał Wójt gminy pan Piotr Pasieczny gratulując zaszczytnego jubileuszu oraz utalentowanej i rozśpiewanej młodzieży. Na ręce pana dyrektora wręczył prezent w postaci słownika do języka polskiego. Wszystkich zebranych zaskoczyła niespodzianka przygotowana przez rodziców, jaką był ogromny(i pyszny mniam mniam )tort oraz wielki kielich cukierków przekazany gronu pedagogicznemu.

Nie można pominąć faktu, że w tej szkole panuje specyficzna atmosfera radości z  twórczej pracy, dbałość o dopracowanie szczegółów scenografii i występu dzieci, radość z możliwości zaprezentowania środowisku umiejętności uczniów. Wpisy do kroniki szkolnej potwierdzają, że imprezy w tej szkole są prawdziwą "ucztą duchową" dla widzów, stoją na bardzo wysokim poziomie i są zasługą wspólnego trudu wszystkich pracowników szkoły. Wszyscy zebrani mogli wpisać się do kroniki, uczestniczyć w sesji zdjęciowej oraz obejrzeć prezentowane zdjęcia, kroniki szkolne rejestrujące wydarzenia na przestrzeni ostatnich 10 lat istnienia placówki.

Absolwentki SP w Hucie Tarnawackiej
Angelika Polowiec i Aleksandra Chamryga