Wakacje 2011

Kadra:

Kierownik wypoczynku: Alicja Polowiec

Opiekunowie: Elżbieta Litwin, Anna Litwińczuk, Wojciech Przybyła

W dniach od 1 sierpnia lipca do 12 sierpnia 2010 roku odbyły się dziesięciodniowe półkolonie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej, zorganizowane przez Stowarzyszenie Zielony Domek, które poprowadziły panie: Elżbieta Litwin i Anna Litwińczuk oraz pan Wojciech Przybyła.

W zajęciach uczestniczyło pięćdziesięcioro dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Z dziećmi pracowano w trzech grypach wiekowych, bazą był budynek szkoły. Codziennie dzieci pełniły dyżury w stołówce podczas przygotowania do posiłków oraz dyżury w salach.

Pierwszego dnia, czyli w poniedziałek, zorganizowano spotkanie rodziców wraz z dziećmi, podczas którego przypomniano regulaminy obowiązujące podczas półkolonii.

Drugi dzień to spotkania w grupach na zajęciach plastycznych, muzyczno-ruchowych i rekreacyjno-sportowych.

W środę dzieci uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem KRUS, obejrzały film i wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym i domowym. Tego dnia odbył się także konkurs pt.: ,,Bezpieczne wakacje na wsi”. Ten dzień był również Dniem Sportu, podczas którego koloniści wzięli udział w grac, zabawach sportowych i rozgrywkach międzygrupowych.

Czwartego dnia koloniści pojechali na wycieczkę do Krasnobrodu, gdzie zwiedzali Kapliczkę na wodzie, Park Jurajski i Kapliczkę św. Rocha.

Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje. Tym razem było to szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz nauka bandażowania. Punktem kulminacyjnym dnia był jednak długo wyczekiwany Chrzest Kolonisty. Dostarczył dzieciom wielu przeżyć, musiały się one zmierzyć z wieloma trudnymi zadaniami jakie dla nich przygotowali opiekunowie. Uczestnicy półkolonii zmagali się z Przysmakiem Kolonisty, torem sprawnościowym, basenem, mokrą ślizgawką, kanapkami z dżemem zjadanymi bez pomocy rąk. Na koniec otrzymywali nowe Imiona Kolonisty 2011.

Drugi tydzień rozpoczęły zajęcia w grupach. Kolejny dzień to wyjazd do Zamościa na film ,,Auta 2” w 3D i posiłek w Mac Donald’s. Środa była dniem z Karaoke, każdy mógł zaśpiewać swoja ulubiona piosenkę do mikrofonu.

11 sierpnia odbyła się Koloniada w Wieprzowie. Tego dnia odbył się szereg konkurencji sportowych: mecz piłki siatkowej i nożnej, tor sprawnościowy, przeciąganie liny i biegi z przeszkodami, w których nasi koloniści okazali się bardzo silni i zdobyli puchar.

Dużą atrakcja było spotkanie z policjantami, którzy przyjechali do nas na motorach. Dzieci zapoznały się z ich pracą, mogły dokładnie obejrzeć policyjne maszyny i wykonać pamiątkowa fotografię.

Ostatniego dnia półkolonii dzieci wraz z rodzicami obejrzały film z kolonii autorstwa pana Wojtka. Wręczono dyplomy upominki wykonane przez dzieci oraz pamiątki w formie płyt ze zdjęciami i filmikiem z pobytu na koloniach. Na zakończenie odbył się słodki, pożegnalny poczęstunek.

Współprowadząca półkolonie: Anna Litwińczuk