Konkurs matematyczny ,,Mądra główka" 2015/2016

MĄDRA GŁÓWKA 2015/2016

W grudniu zakończył się I etap  programu matematycznego „Mądra Główka”.  W październiku i listopadzie  uczniowie  rozwiązywali zadania w domu i przekazywali  rozwiązania  nauczycielowi.

Dodatkowo w  listopadzie do wykonania była karykatura słynnego matematyka. Większość uczestników dostarczyła swoje prace, jedni bardziej pracochłonne, inni mniej. Każda praca została odpowiednio oceniona. Karykatury matematyków wystawione zostały na dolnym korytarzu, zachęcamy do obejrzenia i dziękujemy uczniom za ich pracę.

Dnia 10 grudnia 2015 roku odbył się szkolny konkurs „Sowa – mądra głowa”.  Uczniowie rozwiązując zadania samodzielnie w szkole, musieli wykazać się wiedzą matematyczną, wykraczającą czasami poza program szkolny.

Podsumowując I etap programu, za który maksymalnie można było uzyskać 38 punktów,  tak przedstawiają się wyniki uczestników:

Klasa II

Klasa VI

1. Dziura Amelia – 26 punktów

2. Krzyżanowski Mateusz – 20 punktów

Nie wszyscsy uczestnicy wytrwali w I etapie, 3 osoby musiały się pożegnać z programem. Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwyższych wyników w II etapie konkursu, który rozpoczynamy już w styczniu.

Agnieszka Świderek

regulamin_szkolnego_programu_edukacji_matematycznej.doc

W październiku ruszyła kolejna edycja programu edukacji matematycznej „Mądra Główka”. Program adresowany jest do wszystkich chętnych uczniów z klas II – VI. Uczestnicy konkursu każdego miesiąca mają do wykonania inne zadania. Oprócz  typowych zadań matematycznych uczniowie będą musieli wykonać między innymi: karykaturę sławnego matematyka, wykorzystując materiały wtórne, plakat matematyczny oraz ułożyć rymowankę lub wierszyk matematyczny. Finał konkursu odbędzie się w maju na forum szkoły, następnie z każdej klasy od II do VI zostanie wyłoniony zwycięzca całego programu. Szczegóły programu oraz aktualne zadania do rozwiązania znajdują się na tablicy ogłoszeń na dolnym korytarzu szkoły. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie.

Agnieszka Świderek

,,Mądra główka -I etap"