20 grudnia 2018 21:29 | Aktualności

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie lasem , piernikami, rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, a na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Jak co roku w naszej szkole  odbywają się Jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie klas VI-VIII wraz z księdzem Marianem Maciołkiem. Przedstawienie było bardzo pouczające oraz wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu... Scenki z codziennego życia zwróciły naszą uwagę na to, co jest tak naprawdę ważne w tych świętach... Na Nowonarodzone Dzieciątko i przesłanie jakie to wydarzenie niesie dla nas!!! Wyśpiewane kolędy sprawił, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt.  Po występie wszyscy w radosnym nastroju przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia!!!

Anna Litwińczuk

Zdjęcia: