22 grudnia 2019 20:50 | Aktualności

JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek, które corocznie przygotowują uczniowie naszej szkoły. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.  Do wspólnego kolędowania i modlitwy prowadzonej przez księdza Mariana Maciołka  włączyli się wszyscy obecni na wspólnej wigilii, a więc zaproszeni goście, pracownicy szkoły, rodzice i dzieci. Po występie uczniów głos zabrali: Pani Dyrektor Alicja Polowiec i Sekretarz Gminy Tarnawatka Pan Marian Szałapski, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Następnie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem oraz zasiadła do wigilijnego stołu, na którym znajdowały się wigilijne potrawy przygotowane przez Rodziców naszych Uczniów.

Anna Litwińczuk

Zdjęcia: