Realizowane programy i projekty

28 grudnia 2012 11:04 | Realizowane programy i projekty

Program szklanka mleka

Ideą programu jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską. Każde dziecko objęte programem "Mleko dla Szkół" ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. W naszej szkole wszyscy uczniowie biorą udział w programie "Szklanka mleka".
Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.
Dzięki programowi "Szklanka mleka":

• uczniowie otrzymują świeże, pożywne mleko każdego dnia,

• utrwalamy w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe,