Realizowane programy i projekty

28 grudnia 2012 11:10 | Realizowane programy i projekty

Program ,,Owoce w szkole"

Program "Owoce w szkole", w którym od 2010 bierze udział także nasza szkoła skierowany jest do uczniów klas I - III szkół podstawowych.

W ramach tego programu uczniowie szkół podstawowych bezpłatnie otrzymują porcje owocowo- warzywne. Są to np.: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, papryka słodka, rzodkiewka, soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne bez dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Celem programu "Owoce w szkole" jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. Działania towarzyszące o  charakterze edukacyjnym, wzbogacają również wiedzę dzieci na temat owoców i warzyw.

Uczniowie otrzymują porcje owoców lub warzyw przez 10 tygodni w każdym semestrze. W naszej szkole wszyscy uczniowie z kl I-III biorą udział w programie.