Realizowane programy i projekty

28 grudnia 2012 11:14 | Realizowane programy i projekty

Trzymaj formę

Realizacja programu Trzymaj Formę

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy  biorą udział w programie edukacyjnym „Trzymaj Formę”, którego celem jest promowanie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Program zakłada edukację w zakresie kształtowania trwałych nawyków prozdrowotnych oraz podniesienia świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie poprzez:

- pogłębienie wiedzy z zakresu znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka,

- wzmocnienie zaangażowania uczestnictwa rodziców w działaniach programowych,

- kształtowanie zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną,

- dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych.

Program realizowany jest poprzez udział uczniów w różnych formach aktywności fizycznej, metodą projektu na lekcjach wychowawczych, zajęciach wychowania fizycznego, przyrodzie, informatyce, matematyce i plastyce .

Mamy nadzieję, że uda nam się zwrócić większa uwagę uczniów na to jak spędzają czas wolny, co jedzą, czy dbają o zdrowie i własną kondycję.

Koordynatorem szkolnym realizacji tego programu jest pani Elżbieta Litwin

Więcej na temat programu można przeczytać na stronie internetowej www.trzymajforme.pl