23 marca 2015 20:15

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

Dnia 19 marca odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny KANGUR. Jest to konkurs międzynarodowy, w którym bierze udział około 30 krajów. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie, obecnie bierze w nim udział co roku ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce.

W konkursie mógł wziąć udział każdy kto wpłacił 8 złotych. W naszej szkole byli to: z klasy III – Dominika Matwiejszyn, Sebastian Korczak i Łukasz Parus, z klasy IV – Patrycja Hołojuch, Kacper Maryńczak, Angelika Szum, Julita Pasieczna i Karina Antoszak, z klasy V – Amelia Dziura i Wiktoria Piskorowska oraz klasę VI reprezentowali Bartłomiej Krzyżanowski i Magdalena Majdańska. Utrudnieniem dla uczniów okazało się prawidłowe wypełnienie karty odpowiedzi, niektórzy podchodzili do tej czynności kilka razy. Gdy się już udało uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. Było ich aż 30, wszystkie jednokrotnego wyboru, na rozwiązanie których każdy miał 75 minut. Karty odpowiedzi zostały tego samego dnia wysłane do Regionalnego Organizatora Konkursu, wyniki poszczególnych uczniów mają się pojawić 12 maja. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę za udział „magicznego węża”. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Agnieszka Świderek

Kangur matematyczny 2015