22 grudnia 2015 20:02

Wigila szkolna i Jasełka w naszej szkole

,,Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej”...

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. JASEŁKA w wykonaniu uczniów klas IV-VI wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi kolegami szkolnymi, rodzicami oraz nauczycielami. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami, przepięknie wyśpiewanymi i zagranymi przez naszych zdolnych i utalentowanych uczniów. Gra naszych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.
W szkole od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Dzięki niej nie brakło uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń.

Anna Litwińczuk

Jasełka 2015