12 lutego 2017 19:09

Kulig - czyli świętowanie zimy!

Pewnego pięknego, zimowego dnia, a dokładnie 7 lutego 2017 roku,  uczniowie klas
4-6 z naszej szkoły wybrali się na kulig do Dąbrowy Tomaszowskiej. Była to nasza pierwsza  taka wyprawa, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia! Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że taka wycieczka to świetny pomysł i każda klasa powinna na nią pojechać! To duża dawka dobrej zabawy i śmiechu!

Najpierw odbyliśmy przejażdżkę sańmi po lesie, umilając czas Panu Woźnicy naszym śpiewem:

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki
Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki
Coraz który krzyknie nie wiadomo na co
Hej, echo odpowiada, bo mu za to płacą

Następnie grzaliśmy się przy ognisku zajadając pyszne kiełbaski i popijając gorącą herbatką. Po posiłku zjeżdżaliśmy z górki na workach. Zabawa była ,,pyszna”, a wyśmienita atmosfera spowodowały, że czas płynął szybko i zanim się obejrzeliśmy trzeba było wracać... Mamy nadzieję, że znów powtórzymy taka wyprawę!

Anna Litwińczuk

Kulig 2017