09 kwietnia 2013 14:33

Tydzień Kultury

Od 18 do 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy ,,Tydzień Kultury” przygotowany przez bibliotekę szkolną, a przeprowadzony we współpracy z wychowawcami klas oraz samorządem szkolnym. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem, koncentrował się wokół innego zagadnienia i na podstawie konkretnego kodeksu postępowania.

- Poniedziałek: Jak obycie ułatwia życie – kodeks ,,Kultura bycia”

- Wtorek: Mój język świadczy o mnie – kodeks ,,Kultura słowa”

- Środa: Dzień czystości i kulturalnego zachowania przy stole – kodeks ,, Kultura spożywania posiłku”

- Czwartek: Z kulturą na ty

- Piątek: Trzymaj formę! Dzień kulturalnego zawodnika i kibica – kodeks ,,Kultura zdrowotna i fizyczna”

Uczniowie codziennie wykazywali się znajomością zasad kulturalnego zachowania w teorii i w praktyce. W Tygodniu Kultury przeprowadzono konkurs Pięknego Czytania, w którym pierwsze miejsce z klas 1-3 zajęła Julita Pasieczna, a z klas 4-6 Milena Samulak. Wszystkie klasy wzięły udział w teleturnieju ,,Z kulturą na ty”, podczas którego przedstawiano scenki, hasła i plakaty, oraz rozwiązywano test na temat kulturalnego zachowania. Uczniowie przy swoich salach lekcyjnych wyeksponowali ,,Czarodziejskie słowa”.

Mistrzem Kultury w naszej szkole została Gabriela Jamroż z klasy 5. Gratulujemy!

Elżbieta Litwin