21 października 2013 13:26

Wieczornica 2013

16 października 2013 roku o godzinie 18 w naszej szkole odbyła się wieczornica przygotowana przez harcerzy, zuchów i rodziców. Uczniowie dziękowali za pontyfikat Wielkiego Polaka oraz wsłuchiwali się w słowa Ojca świętego, który mówił do nas: ,,Czuwajcie! Co to znaczy czuwam? To znaczy , że staram się być człowiekiem sumienia, że tego sumienia nie zagłuszam, nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło a nie zamazuję, wypracowuję w sobie dobro a ze zła staram się poprawiać przezwyciężając je w sobie”.

Dziękujemy Panu Piotrowi Pasiecznemu Wójtowi naszej gminy za obecność wśród nas ale i za przywołanie słów bardzo istotnych dla nas wszystkich . Były to słowa nawiązujące do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego ,,Jan Paweł II Papież Dialogu”. Rozmawiać to znaczy bardziej słuchać drugiego człowieka. Szanować rozmówcę i przedstawiać rzeczowe argumenty tak jak to czynił Ojciec Święty – tego dzisiaj w rodzinach , w szkole, w kontaktach z każdym człowiekiem, i w dyskusjach na coraz wyższych szczeblach najbardziej potrzeba. Dziękujemy! To jest właśnie nasze zadanie na tu i teraz. To jest właśnie nasze wypełnianie testamentu błogosławionego Jana Pawła II.

drużynowa 25 DH E. Litwin

Wieczornica 2013