12 kwietnia 2014 21:43

SZKOLNY TYDZIEŃ KULTURY

W dniach 24 -28 III odbył się Szkolny Tydzień Kultury.  Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem  Dzień Dobrych Manier.  W tym dniu wszystkie klasy opracowywały w formie komiksów  własne kodeksy,, Mistrza Dobrych Manier”. Cały tydzień uczniowie starali się postępować zgodnie z ustalonymi przez siebie kodeksami.

Wtorek był Dniem Pięknego Języka Polskiego. Uczniowie tworzyli Alfabet Miłych Słów oraz wzięli udział w klasowych konkursach pięknego czytania.

Kolejny dzień był Dniem Czystości i Życzliwości. Wszystkie klasy w tym dniu starały się szczególnie o czystość w salach i szatni. Przedstawiciele SU sprawdzili czystość i ocenili poszczególne oddziały. Uczniowie przygotowali Plakietki Uśmiechu z wesołymi napisami i rozdawali je kolegom, zwłaszcza tym, którzy tego dnia zgubili swój uśmiech.

Czwartek to Dzień Zdrowego i Kulturalnego Jedzenia w połączeniu z językiem angielskim.

Tydzień zakończył się Dniem Kultury Fizycznej. Uczniowie dbali o swoją formę grając  w ,,Ganiańca” ( musimy  opatentować ) na naszym nowiutkim stole do tenisa. Rozegrano również mecz piłki siatkowej i mecz piłki nożnej. Podczas rozgrywek zwracano szczególną uwagę na przestrzeganie zasad fair-play.  Dziewczęta z klas 5-6 zaprezentowały taniec przygotowany według własnej inwencji. Uczennice uczyły również tańca młodsze dzieci . Na podsumowanie Tygodnia Kultury klasy 3-6 pisały test ,,Mistrza Dobrych Manier”. Tytuł otrzymały: Amelia Dziura, Marlena Samulak, Paulina Momot, Gabriela Jamroż, Milena Samulak.  Gratulujemy!

Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej przedstawili inscenizację ,,Porady Wróżki Dobrej Rady”. Wróżka udzielała dobrych rad dzieciom mającym kłopot z właściwym zachowaniem.  Mamy nadzieję, że rady poskutkują i w naszej szkole nie będzie uczniów mających kłopot z kulturą.

Bibliotekarz- Elżbieta Litwin

SZKOLNY TYDZIEŃ KULTURY